GENEL BİLGİLER

 

Fiyatlar ;
Ev sahipleri tarafından belirlenen fiyatlar, kiralama süreleri yüksek sezonda en az 1 Hafta olduğu için ev başına “HAFTALIK” (7 Gecelik) olarak ilan edilmiştir. Haftalık kiralama dışında 7 geceden az ve daha fazla olan kiralamaların toplam bedeli, sitemizin üst bölümünde bulunan rezervasyon modülünden giriş ve çıkış tarihlerinizi girerek hesaplatabilirsiniz. Ancak 7 geceden az kiralama talepleri büyük ölçüde onay alamamaktadır. (İki rezervayon arası bir boşluksa veya takvimi bozmuyorsa kabul edilme ihtimali vardır)

Sitede yayınlanan fiyatlara; Su, Elektrik, Tüpgaz, Havuz- Bahçe bakımı, ilk temizlik gideri, varsa İnternet, varsa Dijital Platform üyeliği ile ilgili tüm masraflar dahildir. Aksi durumlar açıklama ve kurallar bölümünde belirtilmiştir.

Evinize gelirken kendi banyo havlularınızı beraberinizde getirmeniz tavsiye edilir. (Evlerde çarşaf ve ilave hizmetler konusunda başka bir uygulama yapılıyor ise bu uygulama o ilana ait sayfada belirtilmiştir.).

Anasayfa da  belirtilen fiyatlar, sezondaki en düşük ve en yüksek fiyat olmakla beraber (Nisan), sezon içindeki fiyatları ilan sayfalarında aylık dönemlerde ayrıca .-TL olarak belirtilmiştir.

Evlere Giriş Çıkış Saatleri ;
Kiralık Villada Tatil sitesinde yayınlanan evlere  giriş saatleri 15:00 – 20:00 arası, evden çıkış saatleri ise saat 10:00’a (sabah) kadardır. Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsaitlik durumuna bağlı olarak değiştirebilir.  Eğer bir önceki müşteri ile giriş çıkış gününün aynı olduğu durumlarda evin size temiz olarak teslim edilebilmesi için giriş saatleri minimum 4-5 saat (Saat:15:00’e kadar) ertelenecektir.  Bu erteleme evden çıkış saatini etkilemez. (Örn. Saat 15:00’de girdim, saat 15:00’de çıkacağım diyemezsiniz) Bu durumlarda sizden sonraki kiracı (en az 6 saat geç girecektir) mağdur olacaktır.

Müşteri (Kiracı) Sözleşmesi ve Seyahat Bilgi Belgesi Nedir ? 
Kiralık Villada Tatil sitesinden kiraladığınız evleri kullanabilmeniz için, sizlere  ön ödeme sonrası düzenlenen detaylı bilgilerin olduğu evraklardır.

Müşteri (Kiracı) Sözleşmesi: Firmamızın kiralamakta yetkili olduğu evlerimizin, Ev sahibi adına size kiralandığına dair hazırlanan belgedir. KİRACI bilgileri, Kalacak kişi bilgileri , TC Kimlik numaraları ve genel kiralama şartları bulunmaktadır. Size yollanan belge yetkili olan firmamız tarafından Kaşeli ve İmzalı olacak, sizin için de bir Ad Soyad ve İmza bölümü bulunacaktır. Ev sahibimiz yada yetkili kişi sizden Eve girmeden önce bu sözleşmeyi ıslak olarak imzalamanızı talep edilecektir. Sitemizden rezervasyon talebini de bulunduğunuz anda bu sözleşme şartlarına tabii olacağınızı unutmayınız… Ödeme gönderildiği andan itibaren bu şartları peşinen kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz…

Seyahat Bilgi Belgesi: MÜŞTERİ (Kiracı)  bilgileri, Kiralama yapılan ev ile ilgili kiralama süreleri, Ödeme Bilgileri, Kiralama yapılan ev ile diğer bilgiler (Adres, Ev sahibi, irtibat kurulacak yetkili kişi veya kişilerin ad soyad telefon bilgileri), Size özel Yol Tarifi, Özel notlar ve yola çıkmadan önce kiracıya yapılan uyarılar ve kurallar yer almaktadır. Buradaki sizlere bölgeye yada eve nasıl gelineceğini anlatan Yol Tarifi veya Kroki, tamamen sizlere yardımcı olmak amacı ile hazırlanmıştır. Bu tariften dolayı oluşabilecek zararlardan firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Evlerimizin konumu 
Kiralık Villada Tatil sitesinde yayınlanan evler şu an için sadece Türkiye’nin villa turizminin en çok olduğu Fethiye, Kayaköy, Çalış, Ovacık, Marmaris, Gökova, Göcek (Muğla) KALKAN (Kaş, Antalya) beldesinde bulunmaktadır. Yakın zamanda diğer belde ve bölgelerde de sizlere kiralık evler  sunacağız. Villaların tam konumları ilan sayfalarındaki Google maps haritasında işaretlidir.

Evlerin kapasitesi 
Evlerimizde, ilanlar belirtilmiş olan maksimum sayıda kişi kalabilir. 0-3 yaş grubu çocuklar bebek kapsamında kişi sayısına dahil değildir. Ancak 3-7 yaş grubu çocuklar için normal yatak sunulduğu için tam kişi olarak işlem görürler. Ancak bu çocuk veya çocuklar için bizden ücret karşılığı çocuk yatağı alındığında tam kişi sayısı dışında kabul edilirler.

Evlerin donatımı 
Evlerimiz genel olarak günlük hayatın devam etmesine yönelik olarak düşünülmüş ve düzenlenmiştir. Her evimizde maksimal kişi sayısına hizmet edebilecek düzeyde dayalı döşeli salon, yatak odası ve/veya yatak odaları, eksiksiz donatılmış mutfağı, kişi sayısına orantılı banyo ve/veya WC bulunmaktadır.

Ayrıca her biri bahçe ve/veya terasta oturma düzeni ile döşenmiştir. Evlerimizin hepsinde soğuk ve sıcak su bulunur.

Evlerimize, bir otele gelir gibi sadece özel eşyalarınızı alarak gelebilir, bütün günlük gereksinim duyacağınız malzemeleri bulabilirsiniz.

Evlerin resimleri 
Evlerimizin ilan tanıtım sayfalarında resimler bulacaksınız. Aynı tipten birden çok ev sunduğumuz durumlarda, tanıtım sayfamızda bir örnek evin resimleri sergilendiğinden, kalacağınız evin resimleri olmayabilir. Villa resimleri mümkün olduğunca firmamız tarafından fotoğraflanmaktadır. Ancak bazı durumlarda ev sahiplerine ait resimlerde kullanılabilir.

Depozito
Evlerimize girişte, kiraladığınız süre boyunca oluşabilecek muhtemel zarar ve hasar için depozito olarak o evin tanıtım sayfasında yazan .-TL tutar alınır. Firmamız politika gereği Depozito almamaktadır. Ancak bazı ev sahiplerinin talepleri doğrultusunda istenen bu depozito tanıtım sayfalarında özellikle belirtilmiştir. Kiralama sürenizin bitiminde evinizden ayrılırken, herhangi bir hasar ve/veya zarar meydana gelmemiş olduğu tespit edilirse, eğer depozito alınmış ise aynen iade edilir. Depozito alınmadığı durumlarda Ev Sahibi ya da Kiralık Villada Tatil bu hasarın tazmin edilmesini isteyebilir. Ancak depozitonun iade edilmiş olması ya da hasarın talep edilmemiş olması ev sahibinin daha sonra tespit edebildiği muhtemel hasar taleplerini etkilemez. Özellikle bu depozito iadesi, ev sahibinin hasar ve/veya zarar tazminatından feragat ettiği anlamına gelmez.

İlave yatak 
Evlerimizde konuk olabilecek azami kişi sayısı ilan tanıtım sayfamızda belirtilmiştir. Evin durumuna göre belirtilen sayıya 1 veya 2 yatak ilave olabilir. Bu durum ancak  ev sahibinin onayı ile mümkün olur. Onaylanması durumunda her ilave yatak (çoğunlukla portatif bir yatak) için kira bedelinin %15’i tutarında ek ücret alınır.

Ev hayvanları
Evlerimizin tanıtımlarında, ev hayvanlarınızın gelip gelemeyeceği konusunda bilgi verilmektedir. Ev sahiplerimiz, ev hayvanları için ekstra bir hasar depozitosu talep edebilirler.  Evlerimizde ev hayvanınız tarafından zarara uğratıldığı tespit edilirse, Firmamız ve ev sahibi oluşan zararın tazminini talep etme hakkına sahiptir.

Plaj ve deniz
“Plaj” veya “deniz” ibaresi genel olarak tüm deniz kıyıları için kullanılmaktadır. Türkiye’deki mevcut plajlar genel olarak ücretsiz kullanıma sunulmaktadır. Herkese açık bu plajlar, her zaman ücretli özel plajlar kadar bakımlı olmayabilir.

Uzaklıklar ve oturma alanları bilgileri
Ev tanıtımlarında belirtilen mesafeler ve oturma alanları ile ilgili bilgiler tahmini verilerdir ve tamamen bilgi verme amacıyla sizlere belirtilmiştir.

Pasaport, vize, gümrük, döviz ve sağlık konularıyla ilgili talimatnameler
Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin vatandaşları için Türkiye’ye girişte sadece kimlik (hüviyet cüzdanı) yeterlidir. Bu kişilerin vize almasına gerek yoktur. Bu gibi konularla ilgili kesin ve detaylı bilgileri bulunduğunuz ülkedeki Türkiye Büyük Elçiliği ve Türk Başkonsoloslukları vermektedir.

Marketler & Restoranlar
Çoğu zaman gece yarılarına kadar açık olan marketler ve restoranların bir büyük bir kısmı sezonluk çalışan işletmelerdir. Bunların açılış ve kapanış tarihleri bizim etki edemediğimiz sebeplere dayanabilir.

Sigortalar
Seyahate çıkmadan önce seyahatle ilgili sigortaları yaptırmanızı öneririz. Evlerin deprem, yangın, vs… sigortaları yapılmış, ancak içinde konaklayanların zararları bu sigortaya tabii olmamaktadır.

İllegal faaliyetler
Evlerimizde yasa dışı materyalleri sokmak kesinlikle yasaktır. Yasadışı bir materyal yada faaliyet tespit edildiği takdirde sözşlemlere tek taraflı fesh olur ve kiracı evden çıkartılır. Gürültü yaparak etrafı rahatsız etmek kesinlikle yasaktır. Çevre sakinlerince ve komşular tarafından tarafımıza yada güvenlik kuvvetlerine yapılacak şikayetler çıkarma sebebi sayılacak,  önce müşteriye uyarı yapılacak ancak durum halen devam ediyorsa ikinci seferde ev sahibinin evden çıkarma hakkı doğacaktır. Lütfen evinizi buna göre seçiniz…

Daha detaylı bilgiler için SIKÇA SORULAN SORULAR ve SÖZLEŞME MADDELERİ linklerini de inceleyiniz.

SEVDİKLERİNİZLE GÜZEL ANLAR GEÇİRMEK VE DİNLENMEK İÇİN GELDİĞİNİZ EVLERİMİZDE BİR AKSİLİĞİN YAŞANMAMASI İÇİN LÜTFEN SİZE VERİLEN TALİMATLARA AYNEN UYUNUZ.

ŞUNU UNUTMAYINIZ Kİ; TALİMATLARA UYMAMAMANIZ SEBEBİ İLE OLUŞABİLECEK AKSİLİKLER, KENDİNİZİ  KÖTÜ HİSSETMENİZE SEBEP OLACAKTIR. BU DA BİZİM EN SON İSTEDİĞİMİZ ŞEYDİR.

 

İnstagram #TATİLEVİKİRALAMA İNSTAGRAM`DA BİZİ TAKİP EDİN Line
7/24 WHATSAPP HATTI +90 552 318 48 48 HEMEN İLETİŞİM KUR
Whatsapp