İptal Politikası

 

Özeloğlu İnş.Tur. Taş. Eml. Oto. Ve  San. Tic. Ltd. Şti’ nin (Bundan böyle ‘SUNUCU’ olarak anılacaktır.) acentelerine gelerek,telefon vasıtasıyla,websitesi üzerinden yada diğer iletişim kanallarından birini kullanarak villa, konaklama, araç kiralama, tur, transfer v.b. sitemizde belirtilen yada temsilcimiz tarafından önerilen hizmetlerden birini satın alan “MÜŞTERİ” aşağıda yer alan koşulların tamamına uymayı kabul etmiştir.

1- MÜŞTERİ’nin satın aldığı hizmet ve hizmetin kapsamı kendisine işbu satış kuralları ile birlikte teslim edilen voucherda (rezervasyon formu) belirtilmektedir.

2- MÜŞTERİ, satın aldığı hizmetin niteliklerini içeren broşürü yada ilgili ürünün websitesi sayfasını ve Site Kurumsal sekmesinde yer alan Seyehat İçeriği Koşulları’nı okuyup bilgi sahibi olduğunu kabul etmektedir.

3- MÜŞTERİ, kendisi ile beraber seyahate katılacak olan diğer kişiler adına da iş bu konaklama satış koşullarını kabul ettiğini ve bu anılan kişilerin ad-soyad, tc kimlik no gibi seyahate katılmasını sağlayacak olan bilgilerini doğru vermekle yükümlü olduğunu, kendisine yapılan ön bilgilendirme kapsamı hakkında diğer katılımcılara da bilgi vermekle yükümlü ve sorumlu olduğunu, kendisine verilen voucherin katılımcılara da verilmiş sayıldığını kabul etmektedir.

4- MÜŞTERİ bulunduğu Ülke Dışı seyahatlerinde gideceği ülke ile ilgili tüm yasal evraklarını (pasaport,kimlik,vize,v.b.) yanında bulunduracağını, herhangi bir muamele eksikliğinden veya MÜŞTERİ’ nin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vize alınmaması, vergi borcu, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb. müşterinin seyahat işlemlerini yapmaması (uçak-otobüs bileti,araç kiralama v.b.)) çıkışının/girişinin engellenmesi durumunda SUNUCU’nun hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul eder.

5- MÜŞTERİ satın aldığı hizmetlerin ve konaklama hizmetinin kapsamı dışında alacağı ekstra yiyecek-içecek, kişisel harcamalar ve tanımlı hizmet dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelinin kendisi tarafından ödeneceğini kabul etmektedir.

6- İfa edilen hizmetin ayıplı olduğundan bahisle hizmeti kullanmayı sonlandırması halinde işbirliği yapma ve özenli davranma borcu gereği firma yetkilisine ve konakladığı tesis yetkilisine sona erme sebeplerini yazılı olarak bildireceğini, aksi halde hizmeti alıp kullanmış sayılacağını kabul eder.

7- MÜŞTERİ’ nin kusuru, üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışı, mücbir sebep(olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar vb.), SUNUCU’ nun/acentesinin/bağımsız hizmet sağlayıcısının gereken tüm özeni gösterdiği halde öngörülemeyen ve engellenemeyen bir olayın meydana gelmesi hallerinde MÜŞTERİ’ nin tazminat hakkı doğmayacaktır.

8- Kayıt anında yurtiçi hizmet bedelinin en az %30’u, kalan tutarın ise satış tarihinden itibaren aksi belirtilmedikçe 7 iş günü içerisinde, tesise giriş tarihi 30 gün ve daha az ise aksi belirtilmedikçe rezervasyon anında ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek toplam tutarın %15’i cayma tazminatı olarak MÜŞTERİ’ ye fatura edilir. Erken rezervasyon yoluyla hizmet satın alan MÜŞTERİ, hizmet bedelinin tamamını aksi belirtilmedikçe rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür.

9- Söz konusu hizmetin ifasından sonra MÜŞTERİ’ nin satın aldığı hizmetlerin bedelini ödemek için kullandığı kredi kartının SUNUCU’nun kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması iddiası ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini SUNUCU’ya ödememesi halinde MÜŞTERİ, itiraz edilen hizmet bedelinden ve her türlü zarardan rezervasyon tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte sorumlu olacaktır.

10- SUNUCU’ nun hizmeti haksız olarak vermekten vazgeçmesi halinde SUNUCU, MÜŞTERİ’ nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ’ ye iade eder.

11- MÜŞTERİ’ nin satın aldığı hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasından 45 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmesi halinde, toplam tutarın % 15’i hizmet bedeli (hizmet giderleri, vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masrafları kapsamaktadır) hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

12- MÜŞTERİ, satın aldığı ürünü/hizmeti kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasına 44-30 gün kala yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmesi halinde toplam tutarın %50’sini, 30 günden az bir süre kala ise tamamını SUNUCU’ ya ödemeyi kabul eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri (tesislerdeki uygunluklar ve ilk yapılan rezervasyonun giriş tarihine kalan suresi göz önüne alınarak SUNUCU her türlü alternatifi sunmaya ve yardımcı olmaya çalışacaktır) vazgeçme anlamına gelmekte olup , MÜŞTERİ tarafından yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

13- MÜŞTERİ’ nin kendisi, veya birinci derece akrabalarının(anne,baba,kardeş,eş ve çocuklarını kapsar) rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları/ ölümlerini gösterir rapor ve bunun gibi MÜŞTERİ’ nin tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği sair hallere ilişkin belgeleri hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnası olup, böyle bir durumda ödenmesi zorunlu olan toplam tutarın % 15’i hizmet bedeli (hizmet giderleri, vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masrafları kapsamaktadır) hariç olmak üzere ödemiş olduğu bedel kesinti yapılmaksızın MÜŞTERİ’ ye 14 gün içerisinde iade edilecektir.

14- MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 15 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmek suretiyle hizmeti koşullarını yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur.

15- MÜŞTERİ’ nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda SUNUCU, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ’ ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz ve iptal koşulları devreye girer. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, satın almış olduğu hizmetin kalan süresinden yararlanabilir.

16- Villaya giriş en erken saat 15:00 ten sonra yapılır ve çıkış saati en geç 10:00 dur. Giriş ve Çıkış Saatleri villaya yada tesise göre farklılıklar gösterebilir ve sitelerimizde ürün detayları kısmında belirtilmiştir.

17- Konaklama yapacak kişi sayısı villanın özelliklerinde belirtilen  kişi sayısını geçmemelidir. Gelecek olan tüm konukların isim – soy isim ve TC kimlik numaraları rezervasyon işlemleri sırasında oluşturulan rezervasyon sözleşmesinde bulunmalıdır. Sözleşmede bulunandan fazla kişi gelmesi durumunda, ilave kişilerin anılan hizmeti kullanması, tesise kabul edilmesi SUNUCU’ nun ve Tesis Yetkilisinin insiyatifindedir .Anlaşmazlık durumunda iptal koşulları devreye girer.

18 –Müşteri, tesise/villaya girişte tesis yetkilisi yada SUNUCU Personeli’nin belirtmiş olduğu kurallara uyacağını, uymaması durumunda SUNUCU’nun sözleşmeyi herhangi bir  tazminat yada iade yapmaksızın tek taraflı feshedeceğini kabul eder.

19- Kiralama süresi içinde oluşabilecek maddi ve manevi hasarlar için villa girişinde 500 TL ila 5.000 TL arasında hasar depozitosu alınmaktadır. Hasar depozitosu, tatilinizin son günü gerekli kontrollerin ardından eğer bir hasar tespiti yapılmamış ise tarafınıza iade edilecektir.

20- Kiralanan villanın tüm özellikleri (mesafeler,lokasyon,evin donanımı,gerekli ölçüler v.b.) web sitemizde belirtildiği gibidir.Websitemizde belirtilmeyen ve hassas olduğunuz konuları,villaya girişinizde süpriz yaşamamak için rezervasyon departmanımıza sormanız gerekmektedir.Villaya girişinizde villanın belirtildiği gibi olmadığını iddia ederek iptal etme talebiniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.Bu gibi durumlarda iptal koşulları işletilecektir.

21- Kiralanan villada herhangi bir şekilde hırsızlık olayının meydana gelmesi (kilitli yerlerin kırılması suretiyle, açık kapı ve pencereden girilmesi suretiyle ya da kapalı kapı ve pencereden girilmesi suretiyle) müşterinin uğramış olduğu maddi ve manevi zararlar şirketimiz tarafından karşılanmayacaktır. Müşterinin kusurlu davranışı sebebiyle kiralanan taşınmazda ve ya demirbaşlarda her hangi bir zarar ya da eksilme söz konusu olduğu takdirde bu zarar MÜŞTERİ tarafından karşılanacaktır.

 22- MÜŞTERİ, dilerse masrafı kendisine ait olmak üzere konaklama hizmeti başlamadan evvel, hırsızlık, kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını karşılamak üzere bağımsız sigorta firmaları aracılığı ile sigortalatabilir.

23- MÜŞTERİ tarafından satın alma aşamasında paylaşılan adres, telefon, e-mail gibi iletişim bilgileri bildirimler için kullanılacağından, iletişim bilgilerindeki değişikliklerin bildirilmemesinin sorumluluğu MÜŞTERİ’ ye aittir.

24- MÜŞTERİ' nin reşit olmaması halinde; firmamız kurallarına bağlı olarak yanında ebeveyni ya da yasal velayet sahibi olmaksızın hizmetten faydalanamayacağı sonucu doğabileceğinden böyle bir durum geliştiğinde iş bu belgede yazılı iptal koşulları devreye girecektir.

25- MÜŞTERİ, hizmetin sona ermesinden sonra memnuniyetinin ölçümü amacıyla aranarak onay vermesi halinde memnuniyet ölçüm anketine katılabilir ve görüşleri, SUNUCU websiteleri kuralları çerçevesinde incelendikten sonra SUNUCU sitelerinde yayınlanabilir.

26- Müşteri Rezervasyon işlemlerini tamamlayarak yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılacaktır. 

İnstagram #TATİLEVİKİRALAMA İNSTAGRAM`DA BİZİ TAKİP EDİN Line
7/24 WHATSAPP HATTI +90 552 318 48 48 HEMEN İLETİŞİM KUR
Whatsapp